PODOCLINIC

Podologia

Jeżeli pierwszy raz stykasz się z tym terminem i brzmi on dla ciebie obco to wyjaśniamy czym zajmuje się Podolog i jaki zakres usług oferuje.

Podologia, jest dziedziną medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem (także chirurgicznym w wypadku lekarza) chorób stopy . Zabiegi podologiczne mają różnoraki charakter i wymagają od osoby praktykującej ten zawód wiedzy z zakresu nauk medycznych, tj.: diabetologia, dermatologia, chirurgia, ortopedia, opatrywania ran, technik zaopatrzenia ortopedycznego (ortezy, wkładki ortopedyczne). Podolodzy szczególnie często zajmują się profilaktyką i leczeniem stóp sportowców oraz osób starszych. Codziennością jest też profilaktyka i leczenie codziennych przypadłości.

W naszym gabinecie podologicznym Podoclinic zajmujemy się między innymi:

defektami paznokci (m.in. wrastające paznokcie oraz rekonstrukcja płytki),

protetyką płytki paznokcia

problematycznymi, zrogowaciałymi zmianami (modzele, odciski),

pęknięciami, rozpadlinami na piętach,

nadpotliwością

usuwaniem brodawek HPV (inaczej kurzajki)

wspomaganiem leczenia zmian grzybiczych.

W trosce o bezpieczeństwo i komfort Naszych pacjentów  zabiegi  podologiczne w naszym gabinecie wykonujemy na najwyższej klasy profesjonalnym sprzęcie medycznym. Każde urządzenie wykorzystywane w naszym gabinecie jest urządzeniem medycznym klasy I oraz klasy IIA. Narzędzia podologiczne wykonane z najwyższej jakości stali są oczywiście produktami medycznymi, są sterylizowane w autoklawie, a tam gdzie to możliwe stosujemy narzędzia oraz produkty jednorazowe (dłutka, skalpele, kapturki ścierne).

Podologia w Podoclinic to pewność i bezpieczeństwo

Zabiegi podologiczne w gabinecie Podoclinic odbywają się w sterylnych warunkach.

Dbamy o bezpieczeństwo Naszych Pacjentów.

Stanowiska podologiczne każdorazowo po każdym pacjencie są dezynfekowane i bezpieczne dla kolejnego Pacjenta.

PODOCLINIC

Skontaktuj się z nami!